BELLINI PLEASE / ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЛУБЕНИЦА И ПРАСКА - 250 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144047

РЕВИТАЛИЗИРА • ОСВЕТЛУВА
ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД ЛУБЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ПРАСКА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дозволете си моменти на релаксација и уживање со овој хидратантен пилинг за тело. Почувствувајте ги летните вибрации додека се туширате! Органските екстракти од лубеница и органска праска се одличен извор на витамини за кожата, оставајќи ја свиленкаста и кадифена на допир. Овој пилинг за тело помага да се ревитализира и осветли безживотната кожа, истовремено обезбедувајќи и мазност и здрав сјај. Лубеницата има висока содржина на вода (речиси 93%), така што може да ги зголеми природните нивоа на влажност на вашата кожа, давајќи и свежина и блескавост. Праската не само што ја навлажнува кожата, туку и ја остава еластична и мека, поради присуството на витамините А, Ц и К!


- Погоден за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. За постигнување на најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CITRULLUS LANATUS FRUIT EXTRACT*, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT*, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, CI 16255. 

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре