LEMON MACARON / ЗАТЕГНУВАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144061

ПОТТИКНУВА • ХРАНИ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД КОРА НА ЛИМОН • МАСЛО ОД НАНЕ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој задолжителен пилинг за зацврстување на телото има уникатна текстура - како и макарон колачињата од лимон! Органските есенцијални масла од лимон и органско нане заедно го поттикнуваат производството на колаген и ја негуваат кожата, додека антицелулитниот комплекс помага во борбата против несовршеностите на кожата. Апсолутно вкусен додаток при туширање, со што вашето тело ќе биде обвиено со нежен мирис на бонбони од лимон. Лимонот содржи голема количина на витамин Ц кој е антиоксиданс и дава ефект на осветлување. Нането ја успорува појавата на фини линии и брчки. Поздравете ја помазната, помека кожа!


- Погоден за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. За постигнување на најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, TRIMETHYLCYCLOHEXYL BUTYLCARBAMATE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, MENTHA PIPERITA OIL*, PARFUM, CI 19140. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре