PINA COLADA / ПОТХРАНУВАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД АНАНАС И КОКОС - 250 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144054

НАВЛАЖНУВА • ЧИСТИ
ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД АНАНАС • ЕКСТРАКТ ОД МАСЛО ОД КОКОС
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Потопете се во ова ароматично искуство со хранливиот пилинг за тело од ананас и кокос. Почестете ги вашите сетила и уживајте во летниот тропски рај! Органскиот екстракт од ананас и органското кокосово масло инстантно ја навлажнуваат кожата, оставајќи ја да се чувствува еластична и мека, додека кокосовите снегулки нежно ја чистат кожата. Овој пилинг содржи состојки кои ја негуваат и навлажнуваат кожата, враќајќи и го природниот баланс. Ананасот содржи низа ензими кои помагаат во природна ексфолијација на кожата, оставајќи ја со помазна текстура. Кокосот помага да се намали сувоста и овозможува вашата кожа да ја задржи влажноста.


- Погоден за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. За постигнување на најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AQUA, COCOS NUCIFERA FRUIT POWDER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ANANAS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, COCOS NUCIFERA OIL*, COCOS NUCIFERA FRUIT JUICE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, COUMARIN, CI 15985, CI 19140. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре