ANGEL BLUE / КРЕМ-ПЕНА ЗА ТЕЛО ОД БОРОВИНКА И ПАМУК - 250 МЛ.

270 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144436

СМИРУВА • НАВЛАЖНУВА
ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВИНКА • ЕКСТРАКТ ОД ПАМУК

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Екстрактите од боровинки кои се богати со витамин Ц и Е помагаат да се изедначи тенот и да се врати природниот сјај на кожата. Памукот содржи антиоксиданси и Омега-3 масни киселини кои ја смируваат и навлажнуваат кожата. Оваа супер мека крем-пена за тело е со ангелска сина боја и ќе ви помогне веднаш да го подигнете вашето расположение, истовремено обезбедувајќи максимална исхрана на кожата. Кожата е мека и блескава како снегулка.
- Погодна за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина и нежно масирајте на сува и чиста кожа.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, GLYCERIN, VACCINIUMULIGINOSUM BERRY EXTRACT*, GOSSYPIUM HERBACEUM EXTRACT*, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 42051, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре