PUMPKIN MARSHMALLOW / КРЕМ-СУФЛЕ ЗА ТЕЛО ОД ТИКВА И БАДЕМ - 250 МЛ.

270 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144443

ХРАНИ • ОБНОВУВА
МАСЛО ОД КОКОС • МАСЛО ОД СЕМКИ НА ТИКВА • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Тиквата која е полна со антиоксиданси, има моќ да навлезе длабоко во кожата, со што помага да се поттикне создавањето на колаген. Бадемот помага при сувост на кожата и здраво лупење и обновување на кожата. Волшебната текстура на ова крем-суфле за измазнување на телото од тиква и бадем ја храни кожата, исполнувајќи ја со витамини и правејќи ја да биде чиста, мека и здрава. Формулирано за подобрување на вашето пријатно есенско расположение! 


- Погодно за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина и нежно масирајте на сува и чиста кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, CETYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, COCOS NUCIFERA OIL, CUCURBITA PEPO SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, CETEARYL ALCOHOL, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN,BENZYL ALCOHOL, CI 15985, CI 16255, PARFUM, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре