LEMON MACARON / КРЕМ-СУФЛЕ ЗА ТЕЛО ОД ЛИМОН И МАНДАРИНА - 250 МЛ.

290 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144245

ЗАСИЛУВА • ЦВРСТ ИЗГЛЕД
ШЕА ПУТЕР• МАСЛО ОД ЛИМОН • МАСЛО ОД МАНДАРИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот лимон содржи голема количина на витамин Ц кој е антиоксиданс и дава ефект на осветлување. Органската мандарина е полна со витамини и помага да се зајакне синтезата на колаген - давајќи ѝ на кожата цврст и енергичен изглед. Лесната, но богата текстура на ова крем-суфле допринесува за свиленкаста и мазна кожа со прекрасен мирис, додека истовремено ја храни кожата со дополнителни витамини и антиоксиданси.


- Погодно за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина и нежно масирајте на сува и чиста кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, CETEARETH-20, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT*, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, TRIMETHYLCYCLOHEXYL BUTYLCARBAMATE, CETEARETH-12, CETYL PALMITATE, CYCLOPENTASILOXANE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, PARFUM, CITRAL, CI 19140. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре