WHIPPED MERINGUE / КРЕМ-СУФЛЕ ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА И КОКОС - 250 МЛ.

290 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144252

ХИДРИРА • ХРАНИ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД КОКОС • МАСЛО ОД ШУМСКА ЈАГОДА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Јагодата совршено ја хидрира кожа, и дава дополнителна влажност и го поттикнува вашиот тен да ја развие својата флексибилност. Кокосот не само што мириса неверојатно, туку и ја остава вашата кожа да се чувствува хранлива и мазна. Вкусниот мирис и текстура на ова крем-суфле за тело обезбедува длабока хидратација. Го воодушевува вашето тело и душа и е совршено решение за сува кожа после туширање.


- Погодно за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина и нежно масирајте на сува и чиста кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, CETEARETH-20, COCOS NUCIFERA OIL*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, CETEARETH-12, CETYL PALMITATE, CYCLOPENTASILOXANE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 16255. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре