GENTLE PROTECTION / БАЛСАМ ЗА УСНИ ОД ПРАСКА СО SPF15 И ВИТАМИН Е - 10 МЛ.

295 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318143651

ЗАШТИТА • ХИДРИРA
ЕКСТРАКТ ОД ПРАСКА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој балсам за усни ги штити усните од сувост и оштетување на околината, одржувајќи ги хидрирани, меки и мазни во текот на целиот ден. Витаминот Е им дава влажност на усните, правејќи ги помеки. Органскиот екстракт од праска, преполн со витамин Ц, помага во обнова на младешките квалитети и заштита на усните. Содржи фактор SPF 15 кој нуди заштита од штетните УВ зраци. Амбалажата има апликатор за лесно нанесување во движење. 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете преку усните колку што е потребно. Обидете се да нанесете 15 минути пред изложување на сонце. Користете го балсамот почесто во суви, ладни или ветровити услови.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT*, ZINC PCA, PANTHENOL, BISABOLOL, TOCOPHEROL, RETINYL PALMITATE, NIACINAMIDE, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре