AQUA GLOSSY / БАЛСАМ ЗА УСНИ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА И ЕКСТРАКТ ОД КАПИНА - 10 МЛ.

280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318143668

ХИДРИРA • ЗАЈАКНУВА
ПУТЕР ОД КОКОС • ЕКСТРАКТ ОД КАПИНА • МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕД
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Балсам за усни со хијалуронска киселина и органски екстракт од капина. Мазната и нелеплива текстура обезбедува долга хидратација за сувите усни, оставајќи ги сјајни во текот на целиот ден. Органскиот екстракт од капина ги осветлува усните и ја зајакнува нивната природна бариера. Хијалуронската киселина ги навлажнува и помага во измазнување на линиите на усните. Амбалажата има апликатор за лесно нанесување во движење. 


- Направен со состојки кои се од 100% природно потекло


СертификатCOSMOS Natural од BDIH


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се нанесува на усните секогаш кога е потребно. Нанесете 15 минути пред изложување на сонце. Користете го балсамот почесто во суви, ладни или ветровити услови.


СОСТОЈКИ (INCI): OCTYLDODECANOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, TRIHYDROXYSTEARIN, CETEARYL ALCOHOL, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CERA ALBA, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, RUBUS FRUTICOSUS FRUIT EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, AROMA.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре