INTENSE SOS REPAIR / БАЛСАМ ЗА УСНИ ОД ПЧЕЛИН ВОСОК И ШЕА ПУТЕР - 10 МЛ.

280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318143675

ХИДРИРA • НЕГУВА
РИЦИНУСОВО МАСЛО • ПУТЕР ОД КАКАО • ШЕА ПУТЕР
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој балсам за усни е наменет за суви и испукани усни, притоа длабоко ги храни и создава лесна заштитна бариера. Обезбедува трајно смирувачко чувство и целодневна хранлива терапија. Колагенот ги навлажнува, им дава полн изглед и промовира здрави, нахранети усни. Органскиот шеа путер овозможува длабока хидратација и потхранување, помагајќи да се залечат пукнатините и да се ублажи сувоста. Пчелиниот восок совршено ја задржува влажноста, ги смирува пукнатините и создава заштитна обвивка. Амбалажата има апликатор за лесно нанесување во движење. 


- Направен со состојки кои се од 100% природно потекло


СертификатCOSMOS Natural од BDIH


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се нанесува на усните секогаш кога е потребно. Нанесете 15 минути пред изложување на сонце. Користете го балсамот почесто во суви, ладни или ветровити услови.


СОСТОЈКИ (INCI): OCTYLDODECANOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, TRIHYDROXYSTEARIN, CETEARYL ALCOHOL, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CERA ALBA, TOCOPHEROL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, VEGETABLE COLLAGEN, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, AQUA, AROMA.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре