BAMBO NATURE / ОРГАНСКИ БИОРАЗГРАДЛИВИ ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА БЕБИЊА - x50

150 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5703538164637

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските биоразградливи влажни марамчиња за бебиња од Bambo Nature се задолжителни за секое бебе, погодни за носење во торбичка за пелени, во чанта, при патување, пикник или спиење - каде и да одите вие ​​и вашето бебе. Марамчињата се погодни за кожата, навлажнувачки се и направени од мека 100% вискоза, што значи дека не содржат пластика и се биоразградливи. Марамчињата се дерматолошки тестирани, не содржат парфем или боја и се погодни за чувствителна кожа. Доаѓаат во две различни големини на пакување (50 парчиња и 10 парчиња) и истите се одлична алтернатива за вода и сапун а може да се користат и за целото тело. Марамчињата се вегански и не содржат состојки од животинско потекло, а сертифицирани се според стандардите на Nordic Swan Ecolabel и Asthma Allergy Nordic. Препорачана употреба: Ќе исчисти речиси сè, во секое време, насекаде. Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очи.


- Биоразградливи

- Дерматолошки тестиран производ

- Погодни за чувствителна кожа

- Погодни за кожа (без парфем и боја)

- Пакувањето е со намалена пластика и во капак и во фолија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре