YOGI TEA / GOOD NIGHT ОРГАНСКИ ЧАЈ СО ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД ЛАВАНДА - x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405684


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот чај со есенцијално масло од YOGI TEA е мешавина од билен чај со есенцијално масло од лаванда. Одвојте време и започнете мирна ноќ. YOGI TEA Good Night ве поканува на пријатно патување во царството на соништата. Уживањето во есенцијалното масло од лаванда во комбинација со нежни цветови од камилица и хмељ формира хармоничен придружник за тивките вечерни часови и крајот на денот. Чај како вечерна прегратка.


- Погодно за вегани

- Не содржи глутен


„Земете длабок здив и уживајте во мирна ноќ".


МАСЛО ОД ЛАВАНДА

Есенцијалното масло од лаванда се добива од цветот на растението лаванда, кое припаѓа на фамилијата на растенија од родот на нане кои потекнуваат од Медитеранот. Лавандата има многу ароматичен вкус и е позната по своите прекрасни цветови, како и слаткиот мирис.


ЦВЕТОВИ ОД КАМИЛИЦА

Цветовите од камилица биле свети за Тевтоните и најважен цвет на Богот на Сонцето Амон Ра кај Египќаните: бела и пердувеста камилица со сјајни, жолти ливчиња. Камилицата е тревно растение со карактеристичен мирис. Нејзините цветови имаат малку горчлив и пријатен, лесен вкус.


ХМЕЉ

Хмељот е ползечко растение кое расте до 10 m во височина. Во дивината, првенствено расте на работ на шумите, во чистини и на грмушки. Неговите зеленикаво-жолти шишарки се подготвени за берба на крајот на август. Тие имаат малку горчлив и киселкаст вкус. 


ЦВЕТОВИ ОД ЛАВАНДА

Можеме да ги мирисаме насекаде низ Медитеранот: примамливиот мирис на лаванда. Растението од семејството на нане потекнува од овие области, иако сега се одгледува низ целиот свет поради неговите прекрасни цветови. Лавандата има вкус на киселкасто-зачинет и малку горчлив вкус. Содржи вредни есенцијални масла.


Начин на подготовка: Прелијте ја ќесичката со 250 ml свежо зовриена вода. Оставете да отстои 5 минути.


Состав: Морач*, пеперминт*, лимонова трева*, цветови од камилица* (18%), маточина*, жалфија*, цветови од лаванда* (5%), кардамон*, хмељ* (1,5%), масло од лаванда* (1,4%), морско оревче *

*состојки од сертифицирано органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре