YOGI TEA / PURE HAPPINESS ОРГАНСКИ ЧАЈ СО ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД ЛИМОН - x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405714


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој органски чај од YOGI TEA е мешавина од билки и зачини со зелен чај, како и со есенцијално масло од лимон и лимонова трева. Одвојте време и прегрнете го светот. Свежата овошна комбинација од висококвалитетно есенцијално масло од маточина и масло од лимон со зелен Sencha чај и допир на ѓумбир носи насмевка на нашите усни и создава прекрасно чајно искуство, Чај како ден исполнет со сонце.


- Погодно за вегани

- Не содржи глутен

   

„Земете длабок здив и почувствувајте блаженство“.


МАСЛО ОД ЛИМОН

Есенцијалното масло од лимон се добива од кората на лимоните, за кои се смета дека потекнуваат од северна Индија. Добро се познати по нивната висока содржина на витамин Ц и го даваат своето име на големата група на цитрусни растенија. Не само нивната светло-жолта боја, туку и интензивниот, освежителен вкус и арома ги прават да бидат многу популарни низ целиот свет.


ЛИМОН

Сè уште не е јасно од каде всушност потекнува лимонот - член на семејството на цитруси. Се претпоставува дека неговото потекло е во северна Индија. Но, поради неговиот освежително-киселкаст вкус, веќе е распространет низ светот илјадници години.


ЗЕЛЕН SENCHA ЧАЈ 

Зелениот Sencha чај се добива од чајна градина што ја води компанијата Хунан Теа Компани Лимитед од Кина. Листовите од чајот ги берат фармери на нивните органски фарми и имаат исклучително благ и избалансиран вкус.


ЛИМОНОВА ТРЕВА

Лимоновата трева содржи есенцијални масла и има силен, лимонов-свеж вкус. Потеклото на ова растение од семејството на треви кои првенствено се користат во азиската кујна сè уште е нејасно до ден-денес.


ЃУМБИР

Без разлика дали во божиќни бисквити, како мешавина од кари или во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите зачински растенија во светот. Со илјадници години се одгледува во тропските горештини на источна Азија. На чаевите им дава овошно-лут и ароматично-зачинет вкус.


Начин на подготовка: Прелијте ја ќесичката со 250 ml свежо зовриена вода. Оставете да отстои на 5-7 минути.


Состав: Лимонова трева*, зелен чај*, ѓумбир*, сладунец*, цимет*, лимета*, кора од лимон*, пеперминт*, маточина*, глуварче*, масло од лимонова трева*, масло од лимон*.

*состојки од сертифицирано органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре