YOGI TEA / NATURAL WELLBEING ОРГАНСКИ ЧАЈ СО ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД МАНДАРИНА - x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405745


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој органски чај од YOGI TEA со висококвалитетно есенцијално масло од мандарина, овошен волчји трн и хибискус ќе ги стимулира сетилата и ќе ве подготви за сè што ве очекува во секојдневниот живот. Чај со овошна елеганција.


- Погодно за вегани

- Не содржи глутен


„Земете длабок здив и наполнете ги батериите.


МАСЛО ОД МАНДАРИНА

Мирисот на мандарина многу луѓе ги потсетува на нивното детство и поврзаното чувство на сигурност. Ова ароматично масло се извлекува од кората на слатката, малку киселкаста мандарина. Се претпоставува дека мандарините потекнуваат од Азија, а денес ова овошје во големи количини се одгледува и во Јужна Европа.


ХИБИСКУС

Хибискусот потекнува од тропските предели. Покрај неговата убавина, сега е ценет и за неговите пријатни овошни цветови со слатко-киселкаст вкус. Благодарение на неговите видно големи цветови, сега може да се најде во многу европски градини.


ВОЛЧЈИ ТРН

Ова разноврсно растение налик на грмушка и со своите златно портокалови плодови е познато и како „лимон од северот“. Се смета за неверојатно издржлив и затоа стана широко распространет низ цела Европа, иако потекнува од Хималаите. Бобинките од волчјиот трн се овошни и киселкасти. На нив се гледа како на прекрасна придружба, особено во постудените месеци.


ЛИМОН

Сè уште не е јасно од каде всушност потекнува лимонот - член на семејството на цитруси. Се претпоставува дека неговото потекло е од северна Индија. Но, поради неговиот освежително-киселкаст вкус, веќе е распространет низ светот илјадници години.


Начин на подготовка: Прелијте 250 ml топла вода (100°C) врз една ќесичка чај и оставете ја да отстои пет минути.


Состав: Хибискус* (39%), сладунец*, цвекло*, ѓумбир*, пеперминт*, волчји трн* (5%), нане*, масло од мандарина* (3%), масло од портокал*, куркума*, бел хибискус*, лимоново масло*, цимет*, црн пипер*, масло од ѓумбир*, кардамон*, каранфилче*.

*од сертифицирано органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре