YOGI TEA / ASHWAGANDHA BALANCE ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824406018

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Совршен придружник за вашиот нервен систем, кога му е потребен одмор и самодоверба. Витаминот Ц од ацерола цреша, на природен начин и во комбинација со урамнотежена и разновидна исхрана како и со здрав начин на живот, го поддржува вашиот нервен систем. Уживајте во овој вкусен спој на ашваганда, пасифлора и ацерола цреша. Чај за сите оние кои бараат стабилност.


АШВАГАНДА

Ве убедува со нејзиниот уникатен вкус! Исто така позната и како „кралица на ајурведските билки“ и со тоа една од најзначајните растенија во Ајурведата. Како адаптоген, се вели дека има смирувачки ефект што го подигнува расположението. Припаѓа на родот ноќни шипинки и потекнува од Индија.


АЦЕРОЛА ЦРЕША

Светло црвена: Ова е црешата ацерола. Овошје со малку  киселкаст и свеж овошен вкус првенствено успева во Јужна Америка и Јамајка - во клисурите, на бреговите на реките и планинските падини или на рабовите на улиците. Нејзината овошна каша е особено сочна и има содржина на течност до 80%.


ПАСИФЛОРА

Скапоцената пасифлора „Passiflora incarnata“ била откриена од шпанските мисионери во Перу во 16 век и е ценета заради нејзините својствата при ослободување од стрес. Нејзината фина хербална нота ве поканува да се опуштите.


Начин на подготовка: Ќесичката со чај прелијте ја со 250 ml врела вода и оставете ја да отстои околу 5 минути.


Важна информација: На бремените, доилките и децата им се препорачува да не го консумираат овој чај.


Состав: Сушен сок од ацерола* (14%), шипинка*, лимонова трева*, пеперминт*, сладунец*, хибискус*, ашваганда* (6%), јаболко*, пасифлора* (5%), маточина*, бобинки од аронија*, цимет*, кора од портокал*, цвекло*, листови од слатки капини*, брусница*, масло од портокал*, масло од лимон*.

*од сертифицирано органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, заштитено од топлина.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре