YOGI TEA / MENTAL CLARITY ОРГАНСКИ ЧАЈ - x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824406070


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ги знаете оние денови кога едноставно не можете да се концентрирате и вашиот ум е во сосема друга насока? Ова е кога паузирањето е најдобриот рецепт. Овој вкусен органски чај со женшен, еукалиптус и свежо нане ви дава момент да земете здив - мала пауза за да негувате ментална чистота и да се фокусирате на она што е важно.


- Погодно за вегани

- Не содржи глутен


Чај за сите оние што треба да го обноват својот ум?


КОРЕН ОД ЖЕНШЕН

Женшен долго време се сметало за „растение на кралевите“, бидејќи неговиот екстремно бавен раст го направи недостапен за повеќето луѓе. Понекогаш се потребни и до 170 години додека дивиот корен од женшен - кој потекнува од Северна Кореја - не биде целосно подготвен за берба. Неговиот вкус е малку горчлив и киселкаст.


МАТОЧИНА

Пчелите го сакаат ова овошје богато со нектар, а човекот го цени зачинетиот свеж, лимонов вкус на неговите листови. Во средниот век, маточината била толку високо ценета што морала според декрет да се одгледува во секоја европска манастирска градина.


ЕУКАЛИПТУС

Името еукалиптус се однесува на видовите на повеќе од 600 различни дрвја и грмушки. Се користат ароматичните листови на еукалиптус глобулус, дрво родено во Австралија кое расте до 60 метри во височина. Имаат освежително-киселкаст и малку горчлив вкус.


Начин на подготовка: Ќесичката со чај прелијте ја со 250 ml врела вода и оставете ја да отстои 6 минути.


Состав: Пеперминт* (18%), маточина* (15%), лимонова трева*, нане* (12%), сладунец*, ројбос*, ѓумбир*, цимет*, еукалиптус* (4%), корен од женшен* (2% ), Мака*, црн пипер*, масло од портокал*, кардамон*, масло од пеперминт*.

*oд сертифицирано органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, заштитено од топлина.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре