YOGI TEA / FINEST SELECTION ОРГАНСКИ ЧАЈ - 6X3

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824404403


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот чај Finest Selection од YOGI TEA содржи по 3 ќесички филтер чај од:


 - Класичен чај

- Чај од ѓумбир и лимон

- Чај за одржување на женски хормонален баланс 

- Зелен чај мача и лимон

- Чај од сладунец

- Чај од куркума


Класичен чај состав: Цимет*, ѓумбир*, кардамон*, каранфилче*, црн пипер*, масло од цимет*.


Чај од ѓумбир и лимон состав: Ѓумбир*, сладунец*, лимонова трева*, црн пипер*, кора од лимон*, пеперминт*, масло од лимон*, хибискус*, сушен сок од лимон*. Содржи сладунец - луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна употреба.


Чај за одржување на женски хормонален баланс состав: Листови од малина*, сладунец*, лимонова вербена*, цимет*, маточина*, ѓумбир*, мајчина душица*, цветови од лаванда*, оригано*, кардамон*, црн пипер*, каранфилче*. Содржи сладунец - луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна употреба.


Зелен чај мача и лимон состав: Зелен чај* (Tencha*, Sencha*, Matcha*), лимета*, сладунец*, лимонова трева*, пеперминт*, црн пипер*, сок од сушен лимон*, гуарана*, масло од лимон*, лимонова вербена*, кора од лимон*, ѓумбир*.


Чај од сладунец состав: Сладунец*, цимет*, кора од портокал*, ѓумбир*, кардамон*, печена цикорија*, каранфилче*, масло од портокал*, црн пипер*, екстракт од ванила*. Содржи сладунец - луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна употреба.


Чај од куркума состав: Корен од куркума*, цимет*, сладунец*, ѓумбир*, кардамон*, црн пипер*, јаболко*, анасон*, морско оревче*, струготини од какао*, каранфилче*.

*сертифицирани органски состојки


Начин на подготовка: Прелијте ја ќесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да се впие 5 до 7 минути - или подолго за посилен вкус.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре