YOGI TEA / PUMPKIN CHAI ОРГАНСКИ ЧАЈ - x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405455


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој органски чај од YOGI TEA ја спојува целата шарена убавина на есента во шолја топол чај. Типичните зачини се збогатени со овошен портокал и лесен вкус на тиква. Класичен чај со посебен вкус. Уживајте во овој чај засладен, послужен со млеко или во веганска верзија.


ТИКВА

Шарена како боите на есента. Различните бои, дезени и форми ја прават секоја тиква да биде уникатна. Покрај блескавите бои, тиквата е популарна и по својот вкус. Со путерест и јаткаст вкус и особено ароматична.


ЃУМБИР

Без разлика дали го употребувате во божиќни бисквити, како мешавина од кари или во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите зачински растенија во светот. Со илјадници години се одгледува во тропските горештини на источна Азија. На чаевите им дава овошно-лут и ароматично-зачинет вкус.


КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледувано цитрусно овошје во светот. По потекло од Азија и воведена во Европа дури во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла и вкусот е сличен на овошната пулпа, со не толку сладок и малку горчлив вкус.


Начин на подготовка: Истурете 250 ml врела вода врз една ќесичка чај и оставете да отстои околу 7 до 9 минути (или подолго за посилен вкус).


Состав: Тиква* 18%, сладунец*, цимет*, морков* 12%, ѓумбир* 10%, кардамон*, морач*, анасон* 5%, цвекло*, корен од печена цикорија*, црн пипер*, каранфилче*, мешунки од ванила* , кора од портокал* 1%, масло од портокал* 1%, екстракт од ванила*, морско оревче*.

*од сертифицирано органско земјоделство

Содржи сладунец - луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна употреба.


Складирање: Да се ​​чува на суво место заштитено од топлина.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре