YOGI TEA / SELECTION BOX ОРГАНСКИ ЧАЕВИ 9X5

795 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824723498

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го разновидниот свет на YOGI TEA со Selection Box, внимателно одбрана колекција од девет вкусни и ароматични вкусови на чаеви. Бидете разгалени од уникатните мешавини, секоја додавајќи свој посебен шмек на вашиот чај. Без разлика дали барате смирувачки топол пијалок пред спиење или оживувачки чај за да го започнете денот, YOGI TEA Selection Box нуди нешто за секој момент од денот.


Широк опсег: Со YOGI TEA Selection Box можете да патувате низ различните вкусови на чаеви без да купите девет различни кутии. Вкусен начин за да го откриете вашиот омилен вкус.


Висококвалитетни состојки: YOGI TEA се познати по своите висококвалитетни, органски состојки кои не само што имаат добар вкус, туку се добри и за вас и за планетата. Секој чај е внимателно формулиран за да нема само прекрасен вкус, туку и да промовира благосостојба и рамнотежа.


Совршен подарокYOGI TEA Selection Box е идеален подарок за секој љубител на чај. Тоа е убав и практичен начин да изненадите и разгалите некој посебен со избор на врвни вкусови на чај.


YOGI TEA Selection Box ви нуди 9 варијанти на чаеви базирани на растенија и зачини, подготвени по уникатни ајурведски рецепти и инспирирани од древната индиска филозофија.

Класичен вкус: Егзотичен, утешителен и зајакнувачки, овој прекрасен чај се состои од благ цимет, кардамон, ароматичен ѓумбир, каранфилче и бибер го означува почетокот на приказната за Јоги чај.

Чоко вкус: Ароматичен, благороден и вкусен, идеална мешавина за сите љубители на чоколадо. Комбинација од чоко струготини, цимет и сладунец.

Со вкус на куркума: Зајакнувачки, богат и возбудлив, овој чај е комбинација на корен од куркума и зачини, вклучувајќи цимет и кардамон. Совршен е за луѓе кои бараат волшебен вкус.

Со вкус на Мака: Стимулативна, енергична и оживувачка, ова е класичен чај со допир на оригиналност. Мака му дава на чајот возбудлива динамика и стимулирачки ефект. Ова е совршен чај за сите оние кои сакаат да откријат нови вкусови.

Со вкус на лимон и ѓумбир: Оживува и инспирира, нуди вкусно искуство кое е интензивно, освежувачко и малку зачинето. Во комбинација со пеперминт, сладунец и црн пипер, целосната инспирација и моќта на ѓумбирот и лимонот се расплетуваат за да ви дадат чувство на виталност.

Со вкус на сладок чај: Кадифен, мек и исполнет, овој чај промовира чувство на благосостојба, задоволство и самодоверба. Се препорачува за луѓе кои сакаат повторно да се фокусираат на себеси.

Со вкус кој ви го затоплува срцето: Сончев, пулсирачки и топол, оваа мешавина е комбинација од зачинети овошни портокали, вкусен ѓумбир и ароматичен босилек кои ќе ви помогнат да ги цените фините моменти во животот.

Со вкус кој го олеснува варењето во желудникот: Зачинет, мек и лесно сварлив, совршен чај за после оброк. Инспириран од тајните на индиската кујна, содржи морач, сладунец и нане, како и кардамон и ѓумбир кои ќе ве поканат да уживате во вкусно подготвените оброци.

Со вкус за мирен сон: Релаксирачки, смирувачки и утешителен, овој вечерен чај содржи лаванда, валеријана и миризливи билки, вклучувајќи нане и жалфија. За нежно и смирено да го завршите денот.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре