YOGI TEA / CHRISTMAS TEA ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824404212


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Божиќната сезона е време на благодарност и давање. Овој нов органски чај од YOGI TEA е создаден за да ги долови омилените вкусови на Божиќ. Органскиот ајурведски чај со ројбос е зајакнат со егзотична мешавина на билки и зачини, како што се цимет, коријандер, сладунец и ѓумбир. Одличен божиќен вкус, совршен за затоплување во зимските вечери. Не содржи кофеин.


МЕДЕН ГРМУШКА

Може да се препознае од далечина поради неговите светло-жолти, слатко миризливи цветови. Успева само во две провинции во Јужна Африка, каде што се бере див од планински падини, врвови или високи карпести формации. Како што веќе открива неговото име, се одликува со слатко-благ вкус кој потсетува на мед.


ЦИМЕТ

Циметот е меѓу најскапите зачини во светот и наводно веќе бил користен како зачин во Кина во 3.000 п.н.е. Циметот се извлекува од кората на јужноазиското дрво цимет. Има ароматично-сладок вкус и содржи вредни есенцијални масла.


ЅВЕЗДЕН АНАСОН

Потеклото на неговото име може да се види во ѕвездестиот плод, кој потекнува од зимзеленото дрво со сладок и малку биберест вкус, сличен на вкусот на сладунец.


Начин на подготовка: Прелијте ја ќесичката со 250 ml свежо зовриена вода. Оставете да отстои 5 минути.


Состав: Ројбос*, цимет* (13%), сладунец*, коријандер*, меден грмушка* (6%), кора од портокал*, каранфилче*, црн пипер*, анасон*, сок од сушен лимон*, звезден анасон* (3 %), кардамон*, печена цикорија*, лимета*, масло од портокал*, масло од цимет*.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре