BETTR / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ПЕЧЕНИ ФСТАЦИ СО ФРАНЦУСКА МОРСКА СОЛ - 150 ГР.

535 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3800233781380


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во органските безглутенски ф'стаци од Bett'r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост! Ф'стаците се навистина примамлива комбинација помеѓу здравото и вкусното. Покрај својот неповторлив вкус, ф'стаците содржат масни киселини и вредни елементи во трагови како што се магнезиум, калциум, бакар и железо. Уживајте во квалитетот и богатиот вкус на печените органски ф'стаци!


- Органско потекло

- Не содржат адитиви

- Не содржат глутен

- Богат извор на протеини и минерали


Состав: Ф'стаци (99%), француска морска сол (1%).

*од органско земјоделство

Може да содржат траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови


Состав: Складирање на суво, ладно и темно место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2666 kJ/645 kcal

Масти: 56 g

од кои заситени: 6,7 g

Јаглехидрати: 8,3 g

од кои шеќери: 5,2 g

Растителни влакна: 8,9 g

Протеини: 22 g

Сол: 1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре