BETTR / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ПЕЧЕНИ БАДЕМИ СО ФРАНЦУСКА МОРСКА СОЛ - 200 ГР.

515 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3800233781403


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во органските бадеми од Bett’r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост! Ако барате јаткасто овошје за да добиете добра количина на протеини, бадемите се вашето решение! Исто така тие се богат извор на витамин Е, кој има витално значење во заштита на срцето и се бори со слободните радикали во телото. Јадете ги после тренинг, на појадок или секогаш кога ќе почувствувате дека ви е потребно нешто солено и вкусно!


- Органско потекло

- Не содржат адитиви

- Не содржат глутен

- Богат извор на протеини и витамин Е


Состав: Бадеми (99%)*, француска морска сол (1%).

*од органско земјоделство

Може да содржи траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.


Складирање: Да се чува на суво, ладно и темно место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2620 kJ/634 kcal

Масти: 55 g

од кои заситени: 5 g

Јаглехидрати: 62 g

од кои шеќери: 4,2 g

Растителни влакна: 10 g

Протеини: 24 g

Сол: 1,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре