BETTR / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ПЕЧЕНИ ИНДИСКИ ОРЕВИ СО ФРАНЦУСКА МОРСКА СОЛ - 200 ГР.

465 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3800233781397


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во органските индиски ореви од Bett’r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост! Благодарение на својот неодолив вкус, овие печени индиски ореви ќе ги освојат вашите сетила и ќе остават трага во вашиот ум! Уживајте во нив при првиот знак на глад.


- Органско потекло

- Не содржат адитиви

- Не содржат глутен

- Богат извор на магнезиум и бакар


Состав: Индиски ореви (99%), француска морска сол (1%).

*од органско земјоделство

Може да содржат траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.


Складирање: Да се чува на суво, ладно и темно место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2572 kJ/620 kcal

Масти: 48 g

од кои заситени: 9 g

Јаглехидрати: 25 g

од кои шеќери: 6,7 g

Растителни влакна: 3,2 g

Протеини: 20 g

Сол: 1,03 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре