BETTR / ОРГАНСКИ ОВОШНИ БОМБИЦИ СО ФИЛ ОД ЛЕШНИК И КАКАО БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 3x15 ГР.

135 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3800233782356


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Осмелете се да го споделите уживањето со новите енергетски бомбици исполнети со лешник-какао од Bett’r.


- Органско потекло

- Погодни за вегани

- Не содржат глутен

- Не содржат додаден шеќер


Состав: Урми* (58%), печени лешници* (20%), какао во прав* (7%), какао путер* (4%), кокосово масло*, урми во прав*, засладувач: еритритол*, кокосово брашно*, емулгатор: сончогледов лецитин*.

*состојки од органско земјоделство

Содржи природни шеќери.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1622 kJ/389 kcal

Масти: 19 g

од кои заситени: 6,3 g

Јаглехидрати: 42 g

од кои шеќери: 39 g

Растителни влакна: 14 g

Протеини: 6,6 g

Сол: 0,03 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре