Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

BETTR / ОРГАНСКО СМУТИ ОД АНАНАС, АЛОЕ ВЕРА И НАНЕ - 250 МЛ.

175 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод:


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Не постои подобар начин да ја добиете вашата дневна доза на алое вера, отколку во природното органско смути од ананас, алое вера и нане. Гелот од алое вера е супер храна од растително потекло, со текстура слична на гел, која го алкализира телото, го поддржува варењето на храната и го подобрува имунолошкиот систем. Уживајте во вкусното смути!

- Погодно за вегани

- Погодно за вегетаријанци

- Не содржи шеќер

- Не содржи глутен

- Ладно цедено

- Био сертификат


Состав: Ладно цеден сок од јаболко*, сок од ананас* (35%), гел од алое вера* (8%), пире од банана*, сок од лимон*, нане*, спирулина*.

*сертифицирана органска состојка


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место, заштитено од светлина. За да уживате во свежиот вкус, чувајте го смутито во фрижидер пред да го консумирате. Пастеризиран производ. Добро протресете пред консумирање.


Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 196 kJ/46 kcal

Масти: 0,1 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 11 g

од кои шеќери: 10 g

Растителни влакна: 0,3 g

Протеини: 0,3 g

Сол: 0 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре