BETTR / ОРГАНСКО СМУТИ ОД МАНГО, МАРАКУЈА И ЧИА - 250 МЛ.

165 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод:

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со здрава доза на чиа семе, ова смути толку ќе ве засити и може да ви биде ваш вкусен егзотичен појадок.


- Погодно за вегани

- Погодно за вегетаријанци

- Не содржи шеќер

- Не содржи глутен

- Ладно цедено

- Био сертификат


Состав: Ладно цеден сок од јаболко*, сок од портокал*, пире од манго* (10%), пире од праска*, сок од маракуја* (8%), семе од чиа (Salvia hispanica)* (5%), сок од лимон*.

*сертифицирана органска состојка


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од светлина. За да уживате во свежиот вкус, чувајте го смутито во фрижидер пред да го консумирате. Пастеризиран производ. Добро протресете пред консумирање.


Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 261 kJ/62 kcal

Масти: 1,2 g

од кои заситени: 0,3 g

Јаглехидрати: 11 g

од кои шеќери: 9,6 g

Растителни влакна: 2,1 g

Протеини: 0,7 g

Сол: 0 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре