BETTR / ОРГАНСКО СМУТИ ОД МАЛИНА, АКАИ БОБИНКИ И КОКОС - 250 МЛ.

165 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод:

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Навистина свежо смути кое природно е богато со фитохемикалии (биоактивни растителни компоненти) и антиоксиданси.


- Погодно за вегани

- Погодно за вегетаријанци

- Не содржи шеќер

- Не содржи глутен

- Ладно цедено

- Био сертификат


Состав: Ладно цеден сок од јаболко*, пире од малини* (15%), пире од банана*, кокос* (15%), пире од акаи бобинки* (4%), ленено семе*.

*сертифицирана органска состојка


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од светлина. За да уживате во свежиот вкус, чувајте го смутито во фрижидер пред да го консумирате. Пастеризиран производ. Добро протресете пред консумирање.


Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 242 kJ/58 kcal

Масти: 1,6 g

од кои заситени: 0,8 g

Јаглехидрати: 9,3 g

од кои шеќери: 8,6 g

Растителни влакна: 1,7 g

Протеини: 0,7 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре