DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКA КОКОСОВА ВОДА - 350 МЛ.

280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3800232730969

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органската кокосова вода од Dragon Superfoods е 100% чиста, густа течност, која се добива од млади зелени кокосови ореви. Има природен, сладок и јаткаст вкус, исто како свежата кокосова вода која се служи од кокос.


- Органски производ

- Сиров производ

- Не содржи вештачки вкусови

- Не содржи конзерванси


Состав: 100% Органска кокосова вода.


Препорачана употреба: Можете да ја користите кокосовата вода како разладен и освежителен пијалок или да ја додадете во вашето утринско смути.


Потекло: Кокос кој се одгледува на органски фарми во Шри Ланка.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 92 kJ/22 kcal

Масти: 0,2 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 3,7 g

од кои шеќери: 3,5 g

Растителни влакна: 1,1 g

Протеини: 0,7 g

Сол: 0,26 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре