MINI TIME MIRACLE / BOTANIC RETINOL СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 15 МЛ.

1.550 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223014659

ИЗМАЗНУВА • ХИДРИРА
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЛЕНЕНО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски сертифициран серум од MADARA напојуван со алтернативен комплекс на ретинол од растително потекло (4%) кој е ефикасен како и конвенционалниот ретинол, без никакви иритирачки и несакани ефекти. Нежно ја трансформира кожата со тоа што го поддржува производството на колаген и ја подобрува еластичноста за видно помазен, поцврст и обновен тен. Водата од северна бреза овозможува подмладување на кожата, додека хијалуронската киселина и обезбедува моментална хидратација. Формулата влијае на измазнување на фините линии и брчки, исто така го осветлува тенот со тоа што ги избледува темните дамки и хиперпигментацијата. Помага да се балансира кожата склона кон акни и да се намалат флеките. Дерматолошки докажана ефикасност. Погоден за сите типови на кожа.- Не содржи глутен

- Не содржи јаткасти плодови

- Погоден за веганиСертификат: ECOCERT COSMOS OrganicКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа секоја вечер. Користете во комбинација со други производи на Time Miracle за најдобри резултати.СОСТОЈКИ (INCI): BETULA ALBA (BIRCH) JUICE, GLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, PENTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, PROPANEDIOL, DICAPRYLYL CARBONATE, ASTROCARYUM MURUMURU SEED BUTTER, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED OIL, ISOAMYL LAURATE, BIDENS PILOSA EXTRACT, AROMA, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL, CELLULOSE, AQUA, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, RHODOMYRTUS TOMENTOSA (ROSE MYRTLE) FRUIT EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ROSA CANINA (ROSE HIP) FRUIT OIL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, OCTYLDODECANOL, SODIUM HYALURONATE, MINERAL PIGMENT VIOLET CI 77007, SODIUM PHYTATE, IRVINGIA GABONENSIS KERNEL BUTTER, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, SILICA, KAOLIN, TOCOPHEROL, LIMONENE, LINALOOL.

99% од вкупните состојки се од природно потекло

83% од вкупните состојки се од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре