Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКО БЕЗГЛУТЕНСКО БРАШНО ОД ПЧЕНКА - 500 ГР.

Ново

230 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380049750


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Жолтата боја на ова безглутенско брашно им дава прекрасен сјај на подготвените производи.


Наш совет: Да се ​​употребува како чисто брашно или да се измеша со други брашна за да се направат вкусни палачинки, бисквити, безглутенски леб итн.


Состав: Пченкарно брашно*.

*од органско земјоделство


Алергени: Нема присуство на алергени.


Складирање: Да се ​​чува подалеку од извор на топлина и влажност.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1486 kJ/351 kcal

Маснотии: 1,4 g

од кои заситени: 0,2 g

Јаглехидрати: 76,5 g

од кои шеќери: 0,7 g

Растителни влакна: 3,8 g

Протеини: 6,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре