Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ТАЉАТЕЛИ ОД ИНТЕГРАЛЕН ОРИЗ - 300 ГР.

Ново

365 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380078279


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Безглутенски таљатели тестенини направени од 100% интегрален ориз. Ma vie sans gluten се иновативни во однос на квалитетот на тестенините и разновидноста на нивната понуда: добивате одличен вкус и нутритивни придобивки со вкусна текстура.


Начин на подготовка: Во поголем сад зовријте солена вода и варете приближно 10 минути (9 минути за „ал денте“ подготовка). За поголема цврстина, избегнувајте мешање.


Состав: Интегрално оризово брашно*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место и заштитено од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1481 kJ/350 kcal

Маснотии: 2,8 g

од кои заситени: 0,7 g

Јаглехидрати: 72 g

од кои шеќери: 0,8 g

Растителни влакна: 3,2 g

Протеини: 7,5 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре