Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ МАКАРОНИ ОД ИНТЕГРАЛЕН ОРИЗ - 500 ГР.

Ново

330 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096341


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ma Vie Sans Gluten се иноватори и вложуваат во квалитетот на своите производи, како и разновидноста на својата понуда со одличната класика на специјалитетот од житни култури: макарони во органска верзија со интегрално оризово брашно и секогаш без глутен.


Начин на подготовка: Гответе ги тестенините 4-5 минути во голем сад со зовриена солена вода. Мешајте повремено.


Состав: Интегрално оризово брашно*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место, заштитено од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1546 kJ/365 kcal

Маснотии: 3,6 g

од кои заситени: 0,8 g

Јаглехидрати: 73 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 3,4 g

Протеини: 8,5 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре