Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КУСКУС ОД ПЧЕНКА И ОРИЗ - 375 ГР.

Ново

315 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096280


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го повторното задоволство од органската, едноставна и разновидна кујна со палетата на органски и безглутенски кускус од Ma vie sans gluten! Ќе добиете боја, оригиналност и вкус во вашата чинија за помалку од 5 минути со овој кускус од пченка и безглутенски ориз.


Начин на подготовка: На една мерка кускус се додава 1,5 мерка зовриена вода, покријте и оставете ја содржината да отстои 5 минути. Зачинете по вкус. 

Порција за едно лице = 60 g. кускус.


Состав: Пченкарно брашно* (88%), оризово брашно* (12%)..

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од влажност.


Алергени: Нема присуство на алегени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1679 kJ/396 kcal

Маснотии: 3,3 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 82 g

од кои шеќери: 0,7 g

Растителни влакна: 3,1 g

Протеини: 8,1 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре