Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КОЛАЧИЊА СО ТЕМНО ЧОКОЛАДО - 150 ГР.

Ново

315 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380049705


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вкусни безглутенски колачиња со темно чоколадо, ценети и посакувани поради нивната крцкава и топлива текстура.


Состав: Интегрално оризово брашно*, шеќер*, чоколадни парчиња* (какао*, кафеав шеќер од трска*, какао путер*), палмино масло*, темно чоколадо* (какао*, шеќер од трка *, какао путер*, ванила во прав*), скроб од компир*, сируп од ориз*, морска сол, емулгатор: сончогледов лецитин, средство за нараснување: амониум карбонат, псилиум*.

*од органско земјоделство

Вкупно чоколадо: 19, 9%.


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1924 kJ/458 kcal

Маснотии: 16,3 g

од кои заситени: 8,4 g

Јаглехидрати: 72 g

од кои шеќери: 40 g

Растителни влакна: 3 g

Протеини: 4,3 g

Сол: 0,51 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре