Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

BETTR / ОРГАНСКА НАПОЛИТАНКА СО КАКАО И ЛЕШНИЦИ БЕЗ ДОДАДЕНИ ШЕЌЕРИ - 30 ГР.

65 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233781830


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските наполитанки со какао и лешници без додадени шеќери од Bett’r се тука! Со својата златно-печена кора и неодоливо мазен крем, наполитанката со какао и лешник ќе ја задоволи вашата потреба за блага закуска и притоа не содржи додаден шеќер! Го придружуваат секој залак и уживањето го прават максимално! Органските наполитанки со какао и лешници без додадени шеќери од Bett’r се засладени со еритритол и ксилитол, кои не предизвикуваат ненадејна промена на шеќерот во крвта, но вкусот остро ве тера да сакате се повеќе и повеќе!


- Органски производ

- Погодно за вегани

- Не содржи додаден шеќер


Состав: Брашно од интегрална ајкорн пченица*(содржи глутен), кокосово масло*, засладувачи (еритритол*, ксилитол*) (16,5%), кокосово брашно*, лешници* (10%), урма во прав*, какао во прав* (7 %), сончогледово масло*, емулгатор: сончогледов лецитин*, средство за нараснување: натриум бикарбонат, сол.

*од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1985 kJ/477 kcal

Маснотии: 31 g

од кои заситени: 21 g

Јаглехидрати: 36 g

од кои шеќери: 8,6 g

Растителни влакна: 9,5 g

Протеини: 8,9 g

Сол: 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре