Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

TRIO-ZINC / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ – 150 МЛ.

485 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (37)

Баркод: 3661467000735


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Тип на производ - Тоник за лице
 • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Прочистување (Purification) , Мат ефект (Matt effect)
 • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC
 • Брендови - Novexpert
 • Тип на кожа - Нормална кожа , Мрсна кожа , Комбинирана кожа , Кожа склона кон акни
 • Наменето за - Лице

Недостатоците не се опција...

Trio-Zinc Mist спрејот има специјално место во „прочистувачкиот арсенал“ за нега на кожа, благодарение на неговите длабоко прочистувачки, смирувачки и матирачки дејства. Исто така има јасна предност споредено со другите козметички категории, бидејќи може да се користи неколку пати на ден, во зависност од потребите.


 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА TRIO-ZINC MIST

Сите оние кои патат од недостатоци на кожата, знаат дека борбата со акни бргу може да се претвори во опсесија. Има начини да се избегне компулсивното однесување, но желбата за чиста кожа останува. Сепак, предозирањето на кожата со дерматолошки и козметички производи не е решение. Она што ни е потребно, е да го замениме секој производ во нашата рутина, со специфичен производ за нега против недостатоци од природно потекло.

Novexpert има креирано спреј формула, којашто е повеќенаменска и може да се користи неколку пати на ден, а е наменета точно за овој тип на кожа.

Оваа чиста формула со едноставна рутина, гарантира инстантно делување кон „коренот“ на недостатоците. Можете опсесијата да ја замените со акција!


Бројка - 67

-67%*: драстично намалување на вишокот на себум. Инстантно (извор на хидратација) и долгорочно (намалување на 5-алфа-редуктазата*) дејство, кое го елиминира сјајот на кожата предизвикан од вишокот на себум.


РЕЗУЛТАТИ:

НАМАЛУВАЊЕ НА СЕБУМ*

-67% 5-алфа-редуктазата, која предизвикува вишок на себум е намалена за 67%.

СМИРУВАЊЕ**

23% маркерот за иритации на кожата е намален за 23%.

*Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати за инхибиција на 5 алфа-редуктаза.
**Тест спроведен од независна лабораторија.       

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете на 30 см. од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди да делува, потоа исушете го. Може да се користи:

 • Како тоник по чистење
 • За инстантно матирачко дејство
 • Како освежувач за кожата
 • За фиксирање на шминка


ШТО ДРУГО?

Trio-Zinc Mist спрејот може да се користи во било кој дел од денот, за инстантно да ја прочисти и матира кожата, без притоа да ја пресуши. Направете се во 16 секунди: Прскајте 3 секунди, оставете го 10 секунди да делува и нежно исушете го за уште 3 секунди.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, NITROGEN°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Lidija Angelovska
02/10/2023
Prekrasen toner..smiruva crvenila, ja matira kozhata a sepak e hidrirana..

Ivona
22/02/2023
Odlichen sprej!

Мила
23/12/2022
Одличен спреј! Веднаш ја смирува кожата и е супер подлога за шминка. Препорачувам!

Zorica gligurovska
18/12/2022
Koristam I za akni na grb predobar!

Sara m.
26/11/2022
Одличен спреј, го матира лицето и помага против воспаленија и акни

Viki
25/11/2022
Predobar proizvod

Ivana D
25/11/2022
Odlicen

Марија С
24/11/2022
предобар!! топла препорака

Viki m
16/11/2022
Go preporacuvam.

Simka milososka
16/11/2022
Odlicen.

Viktoria Gj
14/11/2022
Омилен спреј.

Nina
08/10/2022
Prezadovolna, go preporacuvam

Марија К.М.
05/09/2022
Најдоброто нешто што сум го пробала за мрсна кожа. Освежува и го матира лицето, особено во лето е спас од мрсен сјај.

Марија
22/08/2022
Најомилен спреј/тонер засекогаш. Сигурно имам купено преку 10. Совршен за мрсна кожа ❤️

Radmila N
08/08/2022
Odlicen za smiruvanje na kozata, i ne samo na lice tuku za celo telo!

ДВ
03/08/2022
Одличен спреј кој ја смирува и освежува кожата на лицето, грбот и деколтето

Maja
15/07/2022
Go obozavam ! Maksimalno osvezuvanje

Kristina
14/07/2022
Omilen sprej!

Јасмина Михајлоска
11/07/2022
Омилен спреј.

Маја Д.
26/06/2022
Спреј без кој не излегувам од дома! Совршен за моментално освежување и матирање на кожа <3

Teodora
26/06/2022
Омилен, одкако го пробав стана редовен производ во мојата рутина за акни и мрсна кожа на лице

Sandra
05/06/2022
Odlicen e! Go koristam na grb i dekolte za smiruvanje na aknite koi mi se pojavuvaat precesto vo leto

Kристина
02/06/2022
Омилен!

Ангела Калаџиска
23/05/2022
ПРЕдобар производ!

Маја
06/05/2022
Омилен

Kristina I
04/05/2022
Одличен хидратантен спреј!

Нела
29/04/2022
Прекрасен!

Tina M
27/04/2022
Koристам 2ро шишенце веќе. Предобар производ.

Emilija Ivanova
27/03/2022
Pozitivno iznenadena od ovoj proizvod! Go preporacuvam

Biljana
23/03/2022
Одличен спреј, го матира лицето и помага против воспаленија и акни

Teodora
11/02/2022
Predobar proizvod!!!

Marija Kostadinova
25/01/2022
Odlicen e, go koristam podolgo vreme i postignav golemi rezultati

Ana
30/11/2021
Vrv! Sekoj den go koristam pred da iskocam od doma, najdobar proizvod protiv maskne.

Natasha
30/10/2021
Vekje sum na 5to sisence, go koristam na grbot i dekolteto odlicen e za akni vo toj predel vednas gi smiruva.

Mila Nakevska
30/09/2021
Spas za maskne. Go koristam 3 sisence

Jovana
30/09/2021
Odliceeeen! Must have mi e vo neseser

Glorija Bojadzieva
30/09/2021
Odlicen proizvod

Поврзани производи

Најгоре